Kontakta oss

Kontakta oss

Har du några frågor? Tveka inte att ta kontakt med oss på Almaskolan om det är någonting som du undrar över.

Kontaktuppgifter


Telefon: 08–410 88 540

Telefon lärarrum högstadium Löjtnantsgatan:
08-410 88 547, 0721-672 377
E-post: info@almaskolan.se

Personal

Anncharlotte Anderbro, skoladministratör
telefon: 08-410 88 545
E-post: anncharlotte.anderbro@almaskolan.se

Karin Järleby, rektor
E-post:karin.jarleby@almaskolan.se

Jari Lindgren, biträdande rektor & kurator
telefon: 08-410 88 546
E-post:jari.lindgren@almaskolan.se

Kai Aasnes, biträdande rektor & förstelärare
E-post:kai.aasnes@almaskolan.se

Ingela Salazar, skolsköterska
E-post:ingela.salazar@almaskolan.se

Julia Eriksson, lärare so & hkk
E-post:julia.eriksson@almaskolan.se

Cristhine Hellsten Kerslow, lärare so
Epost:cristhine.hellsten-kerslow@almaskolan.se

Michael Mårdh, lärare idrott & hälsa
E-post:michael.mardh@almaskolan.se

Frida Tschöp, lärare sv
E-post:frida.tschoep@almaskolan.se

Anna Schastnaya, lärare ma
E-post:anna.schastnaya@almaskolan.se

Gunilla Wiberg, lärare fr
E-post:gunilla.wiberg@almaskolan.se

Eva-Britt Boettge, lärare spa
E-post:eva-brittboettge@almaskolan.se

Stephanie Conon lärare, ty
E-post:stephanie.conon@almaskolan.se

Pasionaria Ehring, lärare spa
E-post:pasionaria.ehring@almaskolan.se

Charlotte Ekstedt, studie- och yrkesvägledare
E-post:charlotte.ekstedt@almaskolan.se

Johan Lindblom, lärare no + ma + tk
E-post:johan.lindblom@almaskolan.se

Lovisa Henoch, lärare bi
E-post:lovisa.henoch@almaskolan.se

Annika Höglind, lärare eng
E-post:annika.hoglind@almaskolan.se

Vidhatri Iyer, lärare no + ma
E-post:vidhatri.Iyer@almaskolan.se

Charlotte Lantz, lärare Sl
E-post:charlotte.lantz@almaskolan.se

Cecilia Pelow, speciallärare
E-post:cecilia.pelow@almaskolan.se

Lotta Wiklund, lärare Mu
E-post:lotta.wiklund@almaskolan.se

Sofia Lundgren, elevassistent
Epost:sofia.lundgren@almaskolan.se

Daniela Edvardsson, elevassistent
E-post:daniela.edvardsson@almaskolan.se


Visa större karta
Adress: Löjtnantsgatan 25,
Postnummer: 115 50 Stockholm

Klagomål och synpunkter

Vi på Almaskolan strävar efter att hålla hög kvalitet på vår verksamhet. Möjligheten att lämna klagomål är en del i det systematiska kvalitetsarbetet. Om du tycker att vi brister i något avseende vänder du dig i förstahand till rektor. Vi ser gärna att du skriver ner dina synpunkter i ett mail eller brev. Rektor ansvarar för att skyndsamt utreda det som skapar oro eller missnöje. Rektor rapporterar det inkomna klagomålet till huvudmannen (styrelsen).

Kai Aasnes, rektor
kai.aasnes@almaskolan.se